Sant Jordi 2015: lliurament de premis
El dia 23 d'abril de 2015 es van lliurar els premis als diferents concursos convocats: literaris en català, castellà i anglès, concurs de dracs de 1r ESO, concurs de vídeo i de fotografia, i concurs de Booktubers.
L'acte de lliurament de premis va ser presidit per la directora Montse Vallès, la Cap de departament de català Antònia Farré; la Cap de castellà Anabel Sáiz, la Cap d'anglès Carmina Rifaterra i el professor Manuel Rivas representava el departament d'Ed. Visual i plàstica que lliurava els premis de fotografia i de dracs. El públic assistent era gairebé exclusivament els qui havien de rebre els premis.
Tot l'alumnat premiat va estar molt content de rebre la rosa i l'obsequi que l'AMPA regalava.
Cal destacar que hi va haver alumnes que van rebre més d'un premi literari perquè van participar a diverses categories. Només anomenarem la Clara Sagarra que va rebre quatre premis o la Milana Mischenko que en va recollir tres, però n'hi ha més que en varen recollir dos.
Felicitem tot l'alumnat que va resultar premiat en els concursos i agraïm la participació de tots, els que han rebut premi i els que no, ja que aquest curs la participació ha tornat a ser massiva.
(Fotografies: Beatriz Monje)
RESULTATS DELS CONCURSOS DE SANT JORDI
LLENGUA CATALANA
NARRACIÓ – Categoria D
1r premi: Guerda Guigaite Unes vacances diferents
2n premi: Oriol Castro M'ha tocat la loteria
POESIA – Categoria D
2n Premi: Ona Zatania Els colors
NARRACIÓ – Categoria E
1r premi: Lídia Sevillano Hi tornarem
2n premi: Malena Schwartzman Fum negre
POESIA – Categoria E
2n premi: Júlia Muñoz La meva por
NARRACIÓ – Categoria F
1r premi: Irene Castaño Punt i final
2n premi: Laura Ros Carta al vent
POESIA – Categoria F
2n premi: Milana Mischenko Descobreix-ho tu mateix
LLENGUA CASTELLANA
NARRACIÓ – Categoria D
1r premi: Oriol Castro Operación matar a la cucaracha
2n premi: Pau Barriach Malditos sueños
NARRACIÓ – Categoria E
1r premi: Clara Sagarra Alas negras
2n premi: Mireia Gutiérrez El abuelo
POESIA – Categoria E
1r premi: Milana Mischenko Perpetuo instante
Accèssit: Stephan Laasch Moreno Miradas que te construyen
NARRACIÓ – Categoria F
1r premi: Judith Celma Reencontrando estrellas!
2n premi: Erik de la Vega El club de las gafas!
POESIA – Categoria F
1r premi: Helena Coronado Recuerdos pasados
2n premi: Elba Mateo Dolor de esperanza
LLENGUA ANGLESA
CÒMIC – Categoria A
1r premi: Paula Pañella i Álvaro Martínez
2n premi: Elisabet Anadon i Heloisa de Souza
HISTÒRIA CURTA- Categoria B
1r premi: Clara Sagarra Gossip Girl
HISTÒRIA CURTA- Categoria C
1r premi: Abril Mena A strange obsession
2n premi: Paula Sorolla Changes
Secondary Award: Milana Mischenko Somewhere so close to me
FOTOGRAFIA
CATEGORIA D
1r premi: Dani de Bree Un món més enllà
2n premi: Yago de la Cruz Efervescència
CATEGORIA E
1r premi: Amanda Viñas Secret
2n premi: Núria Ruiz Tronada
CATEGORIA F
1r premi: Clara Àlvarez Acords
2n premi: Sofiya Shevchuk Ànec
DRACS
1r premi: Adrià Cid
2n premi: Yago de la Cruz i Heloisa de Souza
3r premi: Andrea Balagué, Abril Calabuig, Marina Cruz i Paula Granados
Accèssit: Julen Bárcena, Juan Luis Martínez, i Pau Ferrer (1r B)
Accèssit: Sergio Moliner i Emilio Villajos (1r C)
VÍDEOS:
CATEGORIA F
1r premi: Marta Garcia Zian
2n premi: Omar Zbari Guernica
BOOKTUBERS:
CATEGORIA E
1r premi: Clara Sagarra i Julieris Payero Just Listen